Pomoc

Znajdziesz tutaj odpowiedzi na wszystkie pytania

Jak stworzyć ankietę?

Aby stworzyć ankietę wybierz z menu w prawym górnym rogu zakładkę TWOJE KONTO. Po prawej stronie pod paskiem menu wyświetli Ci się czarny przycisk NOWA ANKIETA. Po kliknięciu pojawi się pole na tytuł. Po wpisaniu tytułu ankiety i kliknięciu przycisku "Zapisz" wyświetli się strona z ogólnymi ustawieniami ankiety.

Użytkownicy konta Premium po wpisaniu tytułu mogą wybrać gotowy szablon ankiety. Więcej informacji na temat szablonów, znajdziesz w dziale Szablony ankiet.

 

Na początek musisz zdecydować, czy ankieta ma być włączona (wyłączona ankieta nie jest widoczna w Bazie Ankiet, a respondenci nie mają do niej dostępu) oraz do jakiej kategorii ją przypisać (kategorie możesz stworzyć w spisie ankiet). W dalszych krokach możesz określić czy chcesz, aby ankieta była prywatna. W takim przypadku nie będzie ona wyświetlana w ogólnej Bazie Ankiet. Możesz także zdecydować, czy chcesz, by w Bazie Ankiet była wyświetlana ilość respondentów, którzy wypełnili ankietę oraz data utworzenia ankiety.  Aby ankieta była wyświetlana w bazie ankiet musi zostać zaakceptowana przez administratora. Dalej możesz określić liczbę odpowiedzi, którą chcesz uzyskać (ankieta zostanie wyłączona po uzyskaniu określonej liczby odpowiedzi), a także czas trwania ankiety (zostanie ona wyłączona w określonym terminie).  

 

Kolejna funkcja, którą zobaczysz na tej stronie dotyczy wyboru motywu. Aby ułatwić Ci wybór umieściliśmy na stronie przycisk Zobacz motywy. Po kliknięciu wyświetli Ci się 15 motywów z ankietą testową. Wybierz jeden z nich i kliknij Zatwierdź.

 

Jeszcze jedna rzecz, z której możesz skorzystać to język pomocy ankiety. Możesz wybierać spośród 10 języków. Nie dotyczy to pytań i odpowiedzi w ankiecie, ale dymków z pomocą i przycisków w ankiecie.

Jeżeli natomiast chcesz umożliwić respondentom zmianę języka całej ankiety, możesz skorzystać z automatycznego tłumacza Google. W tym celu zaznacz opcję Pokaż tłumacza witryn Google. Po aktywacji tej funkcji respondenci będą widzieli na stronie ankiety rozwijane menu z możliwością wyboru języka.

 

Ponadto, jak zapewne zauważyłeś, w gotowej ankiecie przy każdym z pytań po najechaniu kursorem na odpowiedzi (w pytaniach zamkniętych) lub na pole na wpisanie odpowiedzi (w pytaniah otwartych) pojawiają się dymki z pomocą. Jeśli uważasz, że nie są one potrzebne, możesz zaznaczyć kolejną funkcję w edycji ankiety - Ukryj dymki z pomocą. Po zaznaczeniu tej opcji, nie będą się one wyświetlać w ankiecie.

 

Masz możliwość ukrycia stopki Ankieterka.pl oraz zmiany logo ankiety (funkcja dostępna dla użytkowników Konta Premium). Szczegóły znajdziesz w dziale Dołączanie własnego loga do ankiety.

 

Następna funkcja, którą możesz włączyć to Ankieta Wielostronicowa. W praktyce oznacza to, że przy wypełnianiu ankiety respondent będzie widział tylko jedno pytanie na stronie. Aby przejść do kolejnego pytania trzeba wypełnić to, które wyświetla się na stronie i kliknąć przycisk "Dalej". Respondent może też wrócić do poprzedniego pytania, klikając przycisk "Wstecz". Aby uniemożliwić respondentowi powrót do poprzednich pytań, w edycji ankiety zaznacz opcję Dezaktywuj przycisk "WSTECZ".

 

Możesz także wybrać jeden z czterech sposobów przejścia pomiędzy pytaniami:

1. Slide (domyślny)

2. Fade (zanikanie)

3. Show (zwijanie do lewego górnego narożnika)

4. None (bez animacji)

 

Jeśli chcesz, by pytania w ankiecie za każdym razem pojawiały się w innej kolejności, zaznacz opcję Losowa kolejność pytań.

 

Jeśli stworzysz ankietę wielostronicową automatycznie pojawi się w niej pasek postępu, pokazujący jaki procent ankiety został wypełniony. Aby dezaktywować tę funkcję zaznacz opcję Ukryj pasek postępu.

 

Możesz także zaznaczyć opcję Wymagaj podpisania się oraz Wymagaj podania adresu e-mail. Jeśli zaznaczysz te opcje, system będzie wymagał od respondenta pozostawienia swojego podpisu oraz adresu e-mail. Dodatkowo, użytkownicy Konta Premium mają możliwość wyboru czy pola Podpis i E-mail respondenta mają być wyświetlane w ankiecie, czy też nie.

 

Kolejna opcja - Nie zezwalaj na wielokrotne wypełnianie ankiety - pozwala tylko na jednokrotne wypełnienie ankiety z jednego adresu ip (jest on automatycznie sprawdzany).

 

Możesz także zabezpieczyć swoją ankietę hasłem - aby respondent mógł ją wypełnić będzie musiał na początek podać wymagane hasło. By uaktywnić tę funkcję zaznacz opcję Zabezpiecz ankietę hasłem i w polu tekstowym wpisz wybrane przez Ciebie hasło.

 

Jeśli posiadasz swoją Politykę Prywatności możesz podać do niej link w polu Dołącz Politykę Prywatności - adres URL. Respondent będzie musiał ją zaakceptować przy wypełnianiu ankiety.

 

By zapisać ustawienia i funkcje, które wybrałeś, kliknij przycisk ZAPISZ.

 

 

Facebook

Nie zapomnij zapisać dokonanych zmian!