Pomoc

Znajdziesz tutaj odpowiedzi na wszystkie pytania

Dodawanie pytań

Po wpisaniu tytułu ankiety oraz określeniu i zapisaniu podstawowych ustawień, w menu ankiety (pod głównym menu) pojawi się 5 zakładek: EDYCJA, PYTANIA, WIADOMOŚCI, UDOSTĘPNIANIE i ANALIZA. Kiedy klikniesz w zakładkę PYTANIA, wyświetli Ci się menu z możliwością wyboru rodzaju pytania. Tutaj kilka słów o każdym z pytań:

 

1. Pytanie otwarte: Ten wariant pozwala na zadanie pytania bez podawania konkretnych wariantów odpowiedzi. W gotowej ankiecie respondent zobaczy pod pytaniem puste pole z miejscem do wpisania swojej odpowiedzi.

 

2. Pytanie zamknięte: W polu z napisem Pytanie zamknięte wpisz treść pytania, a w polach poniżej warianty odpowiedzi (w zależności od tego ile odpowiedzi chcesz podać możesz dodawać lub usuwać pola z odpowiedziami). Poniżej znajdziesz zdanie: Respondent może wybrać: wiele odpowiedzi - w tym momencie, każdy kto wypełnia ankietę, może zaznaczyć w tym pytaniu więcej niż jedną ospowiedź; jedną odpowiedź (radio) - jeśli wybierzesz tę opcję, w ankiecie wyświetlą się wszystkie odpowiedzi, ale będzie możliwe wybranie tylko jednej; jedną odpowiedź (select) - pod pytaniem pojawi się rozwijane menu z wariantami odpowiedzi do wyboru. W pytaniach, w których respondent może wybrać wiele odpowiedzi oraz jedną odpowiedź (radio), poniżej pól do wypełnienia znajdziesz opcję "Odpowiedź otwarta". Jeśli ją zaznaczysz, respondent będzie miał możliwość dodania swojej własnej odpowiedzi otwartej. Możesz w tym miejscu dodać również własną etykietę, która będzie się wyświetlała przy polu tekstowym. W pytaniach, w których można wybrać wiele odpowiedzi, istnieje także możliwość ustalenia minimalnej i maksymalnej ilości odpowiedzi, jakie musi zaznaczyć respondent - w tym celu wypełniamy pola "min" i "max". Zaznaczenie opcji "Losowa kolejność odpowiedzi" spowoduje, że w gotowej ankiecie odpowiedzi będą wyświetlać się w losowej kolejności. W edycji i analizie ankiety kolejność pozostanie stała.

 

3. Pytanie o datę - jest to pytanie otwarte z możliwością wpisania tylko daty (np.data urodzenia). Datę możesz wybrać z kalendarza, który wyświetli się na stronie. Możesz określić datę minimalną i maksymalną.

 

4. Pytanie o liczbę - pytanie otwarte z możliwością wpisania tylko liczby (np.wiek) - tutaj również możesz określić zakres liczb od minimalnej do maksymalnej.

 

5. Pytanie NPS - szczegóły dotyczące tego typu pytań znajdziesz w dziale Pytania typu NPS.

 

6. Pytanie z przydzielaniem punktów - respondent ma do dyspozycji określoną liczbę punktów do rozdysponowania pomiedzy odpowiedziami - masz możliwość ustawienia konkretnej liczby punktów.

 

7. Pytanie graficzne: Po wybraniu tego rodzaju pytania kliknij przycisk EDYTOR WIZUALNY. Wyświetli Ci się okienko z takim właśnie edytorem. Na górze możesz wybrać rodzaj pytania (otwarte, zamknięte z zaznaczeniem wielu odpowiedzi, zamknięte z zaznaczeniem jednej odpowiedzi - opis rodzajów pytań znajdziesz powyżej). Po wybraniu rodzaju pytania przejdź niżej do edytora wizualnego - w nim wpisujesz treść pytania - możesz zmienić jego kolor, wielkość, czcionkę, możesz wstawić grafikę z dysku lub z internetu, itp. Masz wiele możliwoścismiley Jeśli wybrałeś pytanie otwarte tutaj kończy się Twoja praca z tym pytaniem. Jeśli wybrałeś któreś z pytań zamkniętych, poniżej znajdziesz kolejne edytory wizualne, w których możesz wpisać warianty odpowiedzi. W zależności od tego ile wariantów chcesz dodać, możesz dodawać lub usuwać kolejne odpowiedzi. Po wpisaniu pytania i ewentualnych odpowiedzi kliknij przycisk ZAPISZ. Aby stworzyć kolejne pytanie kliknij polecenie Edycja pytania graficznego lub Powróć do edycji ankiety. Oba polecenia znajdziesz na górze strony.

 

Przy każdym rodzaju pytań możesz zaznaczyć, czy ma być to pytanie wymagane (tzn. czy jest konieczne, by respondent na nie odpowiadał).

 

8. Możesz dodać też Wstawkę tekstową - zamiast pytania z możliwością odpowiedzi pojawi się tylko wpisany przez Ciebie tekst.

 

W każdej chwili możesz edytować lub usunąć każde z pytań.

 

Facebook

Nie zapomnij zapisać dokonanych zmian!