Pomoc

Znajdziesz tutaj odpowiedzi na wszystkie pytania

Tworzenie akcji w ankiecie

Kiedy wejdzisz w zakładkę PYTANIA w menu ankiety, wyświetlą Ci się cztery podkategorie - jedna z nich to AKCJE. Co to takiego? Za pomocą akcji możesz rozdzielić ankietę w zależności od tego czy respondent udzielił odpowiedzi (w pytaniu otwartym) lub w zależności od tego jakiej odpowiedzi udzielił (w pytaniu zamkniętym). Możesz także przekierować respondenta na inną stronę www po wybraniu przez niego konkretnej odpowiedzi. Jak to wygląda w praktyce?

 

Przykładowo, stworzyłeś ankietę z pytaniem otwartym i chcesz, by respondent, jeśli wpisze jakąś odpowiedź, został przekierowany na Twoją stronę www. W tym wypadku pod podtytułem "Respondent odpowiedział na pytanie" wpisz adres URL strony, do której ma zostać przekierowany użytkownik.

 

Jeśli chodzi o pytanie zamknięte możesz dodać taką akcję do każdej odpowiedzi. To znaczy, jeśli stworzyłeś pytanie z trzema wariantami odpowiedzi i chcesz, na przykład, żeby respondent po wybraniu odpowiedzi "B" został przekierowany do pytania piątego, zamiast do trzeciego, możesz przy odpowiedzi "B" zaznaczyć taką akcję. Aby to zrobić, przy odpowiedzi "B" pod podtytułem "Respondent zaznaczył odpowiedź" wybierz z rozwijanego menu pytanie, do którego ma zostać przekierowany użytkownik. Możesz także dodać swój adres URL, tak jak w przypadku pytania otwartego.

Co ważne, do pytania zamkniętego możesz przypisać tylko jedną akcję. Jeśli stworzysz kilka akcji, zostanie wykonana tylko ostatnia z nich.

 

 

Facebook

Nie zapomnij zapisać dokonanych zmian!